Lige nu skulle jeg gå rundt mellem bunkevis af bøger og slæbe tonvis hjem – desværre blev planerne ændret. Men er du i det københavnske eller ved ikke hvad du skal bruge weekenden på – skal du helt sikkert tage forbi Bogforum i weekenden. I år er et Bogforum flyttet fra Forum til Bellacentreret og løber af stablen 9-11 november.
Billederne er fra sidste år, hvor jeg befandt mig i paradis. Jeg er en læsehest, bognørd og har ånssvagt mange bøger. Mutter og jeg tog et par dage til KBH sidste år og brugte en håndfuld timer til bogmessen – med en indsamling af intet mindre end 30 bøger… De var tunge, at slæbe til hotellet!!
Det var en fantastisk oplevelse og jeg er HELT sikkert, at finde der næste år! Men gør mig endelig misundelig og besøg messen iå r, Du finder masser af forlag, vildt gode tilbud, meget spændende foredrag og endda madfremvisninger!!
Skriv en kommentar: